6 października 2022 Udostępnij

Dlaczego Twoje domowe biuro musi być oddalone od miejsca zamieszkania?

Praca w domu może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu. Może dać ci jakość równowagi między domem a pracą i może rozwiązać wiele problemów. Jednakże, jeśli nie zaprojektujesz biura domowego, które odpowiada Twoim potrzebom, będziesz się zmagać.

Jeżeli ty pytasz próbkę ludzie które już pracują od domu dla rada, ty słuchasz jeden szczególnego kawałka poradnictwo cropping up raz po raz - próbować utrzymywać twój pracy przestrzeń oddzielnie od twój domowej przestrzeni.

Możesz się zastanawiać, dlaczego to ma znaczenie. Jesteś w stanie łatwo przełączać się między trybem domowym a pracą, prawda?

Cóż, kiedy zaczniesz pracować w domu, może się okazać, że łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Kiedy pracujesz i żyjesz w tej samej przestrzeni, separacja jest niezbędna. Łatwo stać się pozbawionym motywacji do pracy, ponieważ chcesz wykonać swoje obowiązki lub uruchomić domowe sprawunki. Nawet telewizor może stać się ogromnym czynnikiem rozpraszającym. Jednak to nie jest najbardziej zaskakująca część układu.

Może być również trudno wiedzieć, kiedy przestać pracować. Możesz siedzieć na swojej kanapie i nagle pomyślisz o zadaniu, którego nie zdążyłeś skończyć. Może to być 22:00, ale zaczniesz myśleć, że jeśli można po prostu dostać go w dół, jak wiele lepiej będziesz czuć. Wtedy zaczniesz pracować, kiedy nie powinieneś.

Podczas gdy praca jest ważna, nie jest to be all i end all w życiu. Musisz mieć jakość czasu na relaks, ciesząc się swoim wolnym czasem i będąc wokół rodziny i przyjaciół. Z tego powodu, oddzielając swoje domowe biuro i swoją przestrzeń roboczą daje ci ten mentalny rodzaj separacji zbyt.

To nie zawsze jest łatwe do oddzielenia dwóch, zwłaszcza jeśli masz mały dom. Wolny pokój jest oczywiście najbardziej użyteczną odpowiedzią tutaj, ale nie każdy ma ten luksus. Ustawienie małego biura domowego w rogu jadalni to kolejny wybór, ale musisz upewnić się, że twoje krzesło biurowe jest skierowane z dala od reszty domu, ale że masz również jakiś widok, aby rozbić dzień.

Nie jest łatwo znaleźć najlepsze miejsce dla domowego biura, ale jest to problem, który trochę czasu i wysiłku pozwoli ci rozwiązać. Pamiętaj, że Twoja sofa lub nawet łóżko może wydawać się świetnym miejscem do pracy, ale nie pomoże Ci być wygodnym ani produktywnym!

Daniel Deląg

Konserwator drukarek laserowych