25 lipca 2022 Udostępnij

5 sposobów na zaprojektowanie idealnego, ergonomicznego biura w domu

Praca w domu staje się jednym z najbardziej popularnych trendów w elastycznej pracy i nie jest to zaskoczeniem, gdy myślisz o korzyściach.

Nie musisz dojeżdżać do pracy, możesz pracować w piżamie, jeśli naprawdę chcesz, nie musisz wydawać pieniędzy na drogie lunche, komfortowe środowisko pracy i o wiele lepsze życie domowe i zawodowe. praca życie równowaga między życiem domowym i zawodowym w tym samym czasie.

Mimo to, jednym z największych problemów z pracą w domu jest zaprojektowanie rzeczywistej przestrzeni biurowej.

To nie jest dobry pomysł, aby siedzieć w łóżku i pracować na laptopie. Szybko nabawisz się bólu pleców i szyi, a także stwierdzisz, że kręcisz się w kółko, zamiast cieszyć się nową równowagą w swoim życiu. Podobnie, używając krzeseł, które nie są przeznaczone do regulacji może zostawić cię z nigglings bóle i bóle.

Doskonały domowy biuro musi być przestrzeń która ty możesz zawierać w twój domu łatwo, ale jeden który jest jakoś oddzielny w tym samym czasie. To jest psychologiczny element w wielu aspektach. Musisz być w stanie odwrócić się plecami lub zamknąć drzwi na obszar, w którym pracujesz - jeśli nie możesz, znajdziesz się pracując dłużej, po prostu dlatego, że wiesz, że masz pracę, która musi być wykonana.

Aby pomóc Ci zaprojektować najlepsze domowe biuro i dodać do niego kilka ergonomicznie zaprojektowanych produktów zapewniających komfort i wsparcie, przyjrzyjmy się 5 sposobom, dzięki którym możesz zaprojektować idealne biuro i jednocześnie uniknąć tych irytujących bólów.

  1. Upewnij się, że przestrzeń jest oddzielona - Właśnie poruszyliśmy ten temat, ale musisz upewnić się, że przestrzeń, w której pracujesz jest oddzielona od miejsca, w którym siedzisz i oglądasz telewizję lub jesz obiad. Może trzeba będzie trochę sprytny z przestrzeni tutaj, ale wysiłek zapewni, że jesteś znacznie bardziej produktywny i zrelaksowany w wyniku.
  2. Zakup Ergonomiczne krzesło komputerowe - Ten typ krzesła pomoże Ci pozostać wygodne i wspierane podczas pracy. To bardzo kuszące, aby po prostu złapać krzesło w jadalni i użyć tego, ale te rodzaje krzeseł nie są przeznaczone do pracy z komputerem lub siedzenia przez długi okres czasu. Wybierz ergonomiczną opcję, która pasuje do wystroju Twojego domu i daje Ci wsparcie, którego potrzebujesz.
  3. Ustaw biurko tak, aby kręgosłup był w jednej linii- Łatwo jest ustawić monitor komputera z jednej strony i krzesło skierowane do przodu, ale to najgorsza ergonomia! Musisz być zwrócony do przodu, upewniając się, że siedzisz prawidłowo, z kręgosłupem w jednej linii i stopami płasko na podłodze.
  4. Unikaj siedzenia "byle gdzie" - To bardzo kuszące, aby wziąć laptopa i usiąść na kanapie, ale to będzie bolało w dłuższej perspektywie. Upewnij się, że wybierasz miejsce, które daje Ci wystarczająco dużo miejsca, aby poruszać się i siedzieć poprawnie, i unikaj używania laptopa bez pionu. Spoglądanie w dół przez długi okres czasu tylko daje szyi ból szyi.
  5. Rozważ biurko narożne - biurka narożne są dobrym rozwiązaniem dla biur domowych. biur, ponieważ są kompaktowe i małe i zazwyczaj mają wystarczająco dużo miejsca na to, czego potrzebujesz. Może nie jest to jeden z najlepszych ergonomicznie produktów per se, ale w połączeniu z wspierającym krzesłem, będziesz miał najlepsze z obu światów.

Oto pięć pomysłów, które pomogą Ci zaprojektować najlepsze domowe biuro z myślą o ergonomii.

Zadbaj o to, by w domowym biurze było Ci równie wygodnie jak w w biurze i zaprawy zapewni, że niezależnie od wykonywanej pracy, pozostaniesz produktywny i wygodny w tym samym czasie.

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik