30 września 2022 Udostępnij

Czym jest Doświadczalne Miejsce Pracy?

Wydaje się, że każdego miesiąca pojawia się nowy projekt biura lub hasło tematyczne. Czasami trudno za nimi nadążyć i zrozumieć ich znaczenie!

Jednym z najnowszych jest experiential workplace. Co to dokładnie jest i jak może pomóc Ci stworzyć najlepsze możliwe biuro?

Doświadczalne miejsce pracy to przestrzeń, która skupia się na doświadczeniach związanych z pracą w niej. W ten sposób pracownik może przyjrzeć się temu, co robi w danej przestrzeni, w jaki sposób to robi, a następnie zastanowić się, w jaki sposób można to usprawnić i uczynić bardziej przyjemnym doświadczeniem.

Google, Apple, Amazon i kilka innych dużych firm przyjęło ideę doświadczalnego miejsca pracy. W budynkach biurowych można znaleźć obiekty rekreacyjne, takie jak siłownia, basen, sala gier itp. Zasadniczo chodzi o to, aby życie zawodowe pracowników było lepsze i przyjemniejsze.

Być może zastanawiasz się, jaki jest sens posiadania na miejscu pokoju gier lub basenu? Wszystko sprowadza się do zdrowia, dobrego samopoczucia i morale. Pracownicy oczywiście nie zamierzają iść i grać w gry wideo w godzinach pracy przy biurku, ale podczas przerwy, którą zachęca się ich do regularnego podejmowania, a także ich ogólnego przestoju, jest to całkowicie zachęcane.

Czy zawsze trzeba reorganizować przestrzeń i dodawać obiekty rekreacyjne, aby uczynić miejsce pracy dobrym miejscem? Nie zawsze, ale jest to krok, który możesz rozważyć, jeśli masz przestrzeń i budżet. Czasami jednak dobrze jest po prostu skupić się na podstawach i sprawić, by Twoje biuro było pozytywnym miejscem. Sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, jak możesz to zrobić.

Źródło - https://elearninginfographics.com/create-great-workplace-infographic/

Stworzenie wesołego i satysfakcjonującego miejsca pracy jest korzystne na wielu poziomach. Pracownicy czują, że mają gdzie chodzić każdego dnia, co sprawia im przyjemność i gdzieś, co zasila ich zdrowie i dobre samopoczucie, a nie je zappinguje. Może to również pomóc w przyciągnięciu nowych talentów do Twojej firmy, ponieważ praca będzie się rozchodzić o tym, jak skupiasz się na doświadczeniach swoich pracowników i jak ich cenisz. Kiedy goście wchodzą do Twojej przestrzeni, na pewno będą pod wrażeniem, a wszyscy wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie, zwłaszcza w biznesie.

Jeśli nie masz budżetu na wprowadzenie ogromnych zmian w swojej przestrzeni, może nadszedł czas, aby wrócić do podstaw i ocenić, czy te szczegóły działają tak dobrze, jak mogłyby. Robiąc to, poprawiasz doświadczenie każdego, kto znajdzie się w Twoim biurze.

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik