4 października 2022 Udostępnij

5 czynników, które tworzą produktywne biuro

Jeśli chcesz zaprojektować biuro, które spełni wszystkie wymagania, musisz mieć na uwadze przede wszystkim wydajność.

Kiedy skupisz się na produktywności, wszystko inne znajdzie się na swoim miejscu. Jeśli Twoi pracownicy są produktywni, oznacza to, że czują się komfortowo, są wspierani, czują się doceniani, a morale jest wysokie. To rodzaj odwróconego podejścia, które naprawdę działa!

Projekt biura to coś, co wymaga wielu przemyśleń i rozważań, ale kiedy włożysz w to czas i wysiłek, stworzysz przestrzeń, która nie tylko zaznaczy każde z powyższych pól, ale także stworzy doskonałe pierwsze wrażenie dla każdego, kto wejdzie do Twojej przestrzeni.

Co więc dokładnie wpływa na produktywność w projektowaniu biura?

  1. Wygodne i regulowane meble biurowe - Jeśli Twoi pracownicy są wygodni, zrobią więcej. To naprawdę takie proste! Ergonomiczne krzesła biurowe i biurka to świetny wybór. Można również dodać w aktywnej metody pracy za pomocą biurka wysokości stoją zbyt, dając pracownikowi siedzącej i stojącej opcji.
  2. Przestrzeń pomiędzy biurkami - Posiadanie wystarczającej ilości miejsca, aby ludzie mogli chodzić po biurze i nie obijać się ciągle o biurka jest bardzo ważne. Dzięki temu ludzie czują, że mają przestrzeń i nie są stłoczeni. To ogromny psychologiczny plus dla produktywności, a także dla zdrowia i bezpieczeństwa.
  3. Odpowiednie oświetlenie - Naturalne światło jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, ale w okresie zimowym jego jaśniejsza wersja może być niewystarczająca! Postaraj się, aby jak najwięcej światła naturalnego wpadało do pomieszczenia, ale przyjrzyj się też opcjom sztucznym i wybierz odpowiednie dla swojego biura.
  4. Obfite świeże powietrze - Świeże powietrze jest niezbędne dla zdrowia i produktywności. Otwórz okna i upewnij się, że zachęcasz pracowników do wyjścia na zewnątrz i zaczerpnięcia świeżego powietrza podczas ich przerw. Upewnij się również, że temperatura nie jest zbyt wysoka lub zbyt niska.
  5. Przyjemny wystrój - Istnieją pewne kolory, które są znane z tego, że zwiększają produktywność, takie jak żółty, niebieski i zielony. Są to kreatywne i uspokajające kolory, które pomagają pracownikom czuć się komfortowo podczas godzin pracy przy biurkach.

Oczywiście, musisz pomyśleć o projekcie biura domowego też. Sprawdź tę infografikę, która ma kilka bardzo ciekawych informacji w tym zakresie.

Źródło - https://gethppy.com/hr-infographics/designing-your-home-office-for-productivity

Niezależnie od tego, czy projektujesz biuro komercyjne czy domowe, pokrycie podstaw oznacza, że stworzysz produktywną przestrzeń, która pomoże pracownikom czuć się komfortowo przez cały dzień.

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik