22 czerwca 2022 Udostępnij

Czy przechowywanie danych w chmurze zwiększa wydajność biura?

Jeśli masz aspiracje, aby w przyszłości zrezygnować z papieru, prawdopodobnie myślałeś o przechowywaniu dokumentów online.

Zapoznaj się z tą infografiką, która zawiera nieco więcej informacji na temat zalet i wad bezpieczeństwa i przechowywania danych w chmurze.

Źródło - https://www.visma.com/blog/security-cloud-infographic/

Pomimo problemów związanych z bezpieczeństwem przechowywania danych online, które mogą się pojawić, jeśli nie zachowasz ostrożności, np. pamiętając o regularnej zmianie haseł i nie udostępniając ich osobom, które nie muszą ich znać, przechowywanie danych w chmurze jest bardzo skutecznym sposobem na przechowywanie ważnych przedmiotów.

W rezultacie zmniejszy się zapotrzebowanie na rozwiązania do przechowywania dokumentów w biurze i mniej czasu będzie się spędzać na przeszukiwaniu szafek na dokumenty i szafek na dokumenty papierowe. Tworzy to bardziej produktywne środowisko pracy i pomaga usprawnić ogólne procedury robocze.

Oczywiście oznacza to również, że możesz znaleźć wszystkie informacje, których potrzebujesz, siedząc wygodnie na luksusowym fotelu biurowym, bez konieczności wstawania i szukania dokumentów!

Czy korzystasz z pamięci masowej w chmurze?

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik