8 lipca 2022 Udostępnij

Mysz i klawiatura przewodowa czy bezprzewodowa - którą wolisz?

Wraz z upowszechnieniem się używania laptopów, mniej osób korzysta z myszy i klawiatury komputerowej, ale dla tych, którzy z nich korzystają, która jest lepsza - przewodowa czy bezprzewodowa?

Jeśli korzystasz z tabletu, aby móc szybko i dokładnie pisać, musisz kupić klawiaturę bezprzewodową, którą zwykle podłącza się przez Bluetooth. Jeśli jednak korzystasz z laptopa lub masz w biurze komputer stacjonarny, wolisz staromodną niezawodność kabla, czy może wolisz klawiaturę bezprzewodową, w której w każdej chwili może wyczerpać się bateria?

Pod wieloma względami jest to wybór osobisty, ale nowoczesnym rozwiązaniem jest korzystanie z sieci bezprzewodowej. Pozwala to ograniczyć liczbę kabli w biurze i w rezultacie znacznie ułatwia korzystanie ze stołów o stałej wysokości. Jedynym minusem jest to, że bateria zaczyna się wyczerpywać i może okazać się zawodna, gdy próbujesz wykonać swoją pracę. Są one jednak znacznie łatwiejsze w podróży, np. jeśli chcesz od czasu do czasu używać myszy z laptopem.

Wybór odpowiedniego sprzętu do konkretnego systemu biurkowego ma zasadnicze znaczenie dla ogólnej produktywności. Niewielkie wybory, takie jak ten, również mają znaczenie.

Co wolisz?

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik