21 marca 2016 Udostępnij

Jaką drukarkę kupić do firmy?

Idealna drukarka do firmy to bez wątpienia temat niezwykle rozległy. Znaczenie tego zagadnienia nie spada dzisiaj, kiedy to tak wiele mówi się o oszczędnościach, ale także o ekologii.

Bez wątpienia nowoczesne formy komunikacji elektronicznej sprawiły, że liczba wykonywanych w biurach wydruków może się nieco zmniejszyć. Nie zanosi się jednak na to, aby w ciągu najbliższych lat całkowicie z nich zrezygnować. Dlatego dzisiaj drukarka – a raczej nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne – jest tym urządzeniem, które w biurze po prostu musi się dzisiaj znaleźć. Jakie są parametry idealnej drukarki do biura? Jakie możliwości powinno zapewniać urządzenie tego typu? Z całą pewnością parametry uzależnione są od wielkości biura, ale również specyfiki działania firmy, w której drukarka ma być wykorzystywana. Są jednak pewne funkcje, osiągi i parametry, które powszechnie można uznać za uniwersalne.

Co należy więc brać pod uwagę, kupując drukarkę, która ma być wykorzystywana w małym biurze? Drukarka atramentowa czy kolorowa? Drukująca na kolorowo czy czarno – biało? Konflikt między drukarką laserową a tą, która wykorzystuje atrament jest tak stary, jak same komputery. Modele igłowe należy z naszej dyskusji w ogóle wykluczyć. Mają one bowiem bardzo specyficzne zastosowania i sprawdzają się wówczas, gdy chcemy szybko drukować dużą ilość kopii, a ich jakość nie ma większego znaczenia. Osoby, które stawiają na zakup drukarki igłowej z całą pewnością są tego doskonale świadome. Jeszcze nie tak dawno obowiązywał dość ścisły podział, jeśli chodzi o rodzaje drukarek.

druk kolorowy Te laserowe wykorzystywane były w biurach, w domach zaś używaliśmy drukujących na kolorowo drukarek atramentowych. Drukujące na kolorowo drukarki laserowe to kuszące rozwiązanie. Dzięki nim można wydrukować zachwycające profesjonalnym wyglądem i bajecznie kolorowe broszury reklamowe, prezentacje czy papier firmowy. Do tego nie trzeba nawet wychodzić z firmy. Trzeba jednak pamiętać, że koszta zakupu oraz eksploatacji tego rodzaju urządzenia nie są niskie. Dzisiaj podział na firmowe drukarki laserowe i domowe drukarki atramentowe nie ma już racji bytu. W sprzedaży znaleźć można atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, które pozwalają na szybki wydruk i pracę z wielu stanowisk jednocześnie. Wszystko za sprawą komputerowej sieci. Do tego można drukować na kolorowo, jednocześnie nie inwestując w to zbyt dużo. Koszty eksploatacji takiego urządzenia nie są bowiem wysokie. Dzięki niemu natomiast zyskuje się ogromny komfort pracy.

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik