13 kwietnia 2022 Udostępnij

Zalety korzystania z białych mebli biurowych

Urządzanie nowego biura, a nawet remont biura, to kwestia stylu, funkcjonalności i komfortu. Masz przed sobą ogromny wybór, jeśli chodzi o rodzaj biurka, wybór miejsca do przechowywania, krzesła i wiele innych decyzji, więc ważne jest, abyś dobrze przemyślał swój plan, zanim zaczniesz go realizować.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad możliwymi zaletami białych mebli biurowych?

Aktualnym trendem jest urządzanie nowego biura w kolorze białym. Jest to nie tylko chłodny, uspokajający kolor, ale odbija światło, zapewnia odpowiednią atmosferę i wygląda profesjonalnie dla odwiedzających. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się duże zapotrzebowanie na biel, nie tylko w biurkach, ale także w magazynach biurowych, krzesłach biurowych i innych rodzajach mebli biurowych, a także w meblach modułowych.

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy na przyjęcie futurystycznego, nowoczesnego wyglądu, porozmawiajmy o głównych zaletach białych mebli biurowych, abyś mógł podjąć ostateczną decyzję.

Białe meble biurowe są łatwe do czyszczenia

Tak, musisz częściej czyścić białe meble, ponieważ widać na nich brud, ale to samo w sobie jest zaletą! Jeśli go widać, można go łatwo wyczyścić. Czyste, higieniczne biuro jest kluczem do zmniejszenia liczby chorób, a ponadto wygląda o wiele lepiej dla osób, które przez nie przechodzą.

Spójrzmy na to w ten sposób - recepcja jest najważniejszą częścią budynku. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tam przyjmowani są goście, a wszyscy wiemy, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Kiedy Twoi klienci, potencjalni nowi klienci i współpracownicy wchodzą do recepcji, chcesz, aby byli pod wrażeniem nie tylko stylu Twojej siedziby, ale także tego, jak czysto i schludnie jest ona urządzona. Każdy zwraca uwagę na czystość, czy się do tego przyznaje, czy nie. Niechlujne, brudne i zakurzone biuro i recepcja nie robią dobrego wrażenia. Jeśli zdecydujesz się na biały kolor, to owszem, będziesz musiał go codziennie wycierać, ale czy nie jest to dobre rozwiązanie? Brud jest łatwy do zobaczenia, a zatem łatwy do czyszczenia.

Białe meble biurowe odbijają światło

Jasny kolor będzie odbijać światło z góry, a to sprawia, że obszar roboczy jest jaśniejszy, bardziej podnoszący na duchu i lepsze miejsce do pracy. Kto chce pracować w ciemnym i ponurym biurze? Nikt!

Wybór białych mebli biurowych jest zatem bardzo sprytnym i niedocenianym sposobem na oświetlenie nowoczesnego biura, który sprawdzi się doskonale, jeśli zdecydujesz się dodać trochę natury do swojej przestrzeni. Czy możesz sobie wyobrazić naturalne korzyści, jakie uzyskasz dzięki bieli i kilku zielonym roślinom tu i ówdzie? Nie tylko będzie to wyglądać świetnie, ale także biuro stanie się miejscem, które z pewnością będzie uspokajać. Stres zniknie!

Białe meble biurowe wyglądają nowocześnie i stylowo

Wspomnieliśmy o pierwsze wrażenie, kiedy rozmawialiśmy o recepcji, ale ogólnie biały jest bardzo stylowy i nowoczesny wygląd, aby przejść na, co pomoże zwiększyć ogólny wygląd. Również w przypadku osób regularnie odwiedzających Twoje biuro, dasz im właściwe wyobrażenie o Twojej firmie.

Dla pracowników, białe meble biurowe prawdopodobnie pomogą im poczuć się bardziej szczęśliwymi. Jak już wspomnieliśmy, biel jest jasnym i radosnym kolorem, który podnosi na duchu i pomaga stworzyć przyjemne miejsce pracy. Posiadanie miejsca pracy, którego wygląd i styl Ci się podoba, zawsze sprawi, że będziesz chciał iść do pracy, będziesz chciał pracować ciężej, a co za tym idzie, będziesz bardziej wydajny. Jak widać, wszystko to jest korzystne nie tylko dla pracownika, ale także dla firmy. Szczęśliwi pracownicy to wydajni pracownicy, a wydajni pracownicy przynoszą firmie pieniądze! Część szczęścia pracowników zależy od środowiska, w którym pracują, i nigdy nie należy tego lekceważyć. Jeśli pójdziesz na nowoczesnym i stylowym wystroju, to zawsze będzie wychodzić trumps nad biura, który jest datowany, ciemne, i szczerze mówiąc, przygnębiające.

Białe meble biurowe są uniwersalne

Biały idzie z większością innych kolorów, więc można łatwo pomalować ściany w innym kolorze, zdecydować się na monochromatyczny schemat i wiem, że jeśli zdecydujesz się zmienić swój projekt biura w przyszłości, nie będziesz musiał ponownie kupić swoje meble biurowe, aby dopasować się do wszystkiego. Na przykład, jeśli wybierzesz białą recepcję, możesz z łatwością mieć ściany w jasnych kolorach, ciemne kolory, tapety, efekt cegły, cokolwiek zechcesz! Biały kolor pasuje dosłownie do wszystkiego.

Możesz również rozważyć zastosowanie białych ścianek działowych. Oznacza to, że Twoje biurka będą oddzielone, gdy zajdzie taka potrzeba, a biały odcień jest uniwersalny z każdą inną częścią wystroju biura. Dzięki temu ścianki działowe nie będą wyglądać nie na miejscu, a po prostu będą współgrać z pozostałymi meblami biurowymi i schematem kolorów wokół nich.

Biały jest kolorem uspokajającym

Wiemy, że obecność jakiejkolwiek natury w biurze jest dobrym środkiem odstresowującym, ale istnieje wiele dowodów na to, że kolory mogą również wpływać na nastrój. Na przykład, błękity i zielenie są znane jako kolory uspokajające i łagodzące stres, podczas gdy czerwień rozpala ogień w każdym pomieszczeniu! Biały to kolor eteryczny, kojarzony z niebiańskimi podtekstami i podmuchami światła! Z tego powodu biel jest kolorem uspokajającym, który pomoże pracownikom odetchnąć z ulgą i w rezultacie łatwiej skupić się na pracy.

Jeśli połączysz biel z czernią, aby uzyskać charakterystyczny monochromatyczny wygląd, biel pomoże zrównoważyć ciemniejszy odcień i utrzymać stabilny nastrój. Biały naprawdę dobrze łączy się z większością kolorów w tym względzie, więc jeśli chciałeś udekorować ściany w jaśniejszym odcieniu, być może ognistej czerwieni, ale chciałeś zachować spokojny element, wybierając białe meble biurowe, sprowadzisz wszystko z powrotem do neutralności i utrzymasz to uspokajające uczucie.

Białe meble biurowe są elastyczne i łatwe do znalezienia

Ostatnią kwestią, którą musimy poruszyć, jest to, że białe meble biurowe są nie tylko elastyczne (np. wspomnieliśmy, że pasują do wielu innych kolorów i generalnie nie wychodzą z mody), ale również bardzo łatwo je obecnie znaleźć. Obecnie panuje trend na wybieranie białych mebli biurowych, co oznacza, że można znaleźć wiele różnych opcji w bardzo konkurencyjnych cenach. Wszystko to oznacza, że nowe białe meble biurowe stanowią opłacalny dodatek do nowego remontu lub wyposażenia biura.

Oczywiście, białe meble biurowe są również fantastyczne do biur domowych. Musimy o tym wspomnieć, ponieważ w dzisiejszych czasach tak wiele osób czasami pracuje w domu lub całkowicie w nim funkcjonuje. W takim przypadku potrzebny jest kolor mebli, który jest podstawowy i będzie pasował do reszty domu. Idealnym wyborem jest biel, która jest łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu, co znacznie ułatwia życie! Przekonasz się również, że biel łatwo komponuje się z każdą inną częścią wystroju, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się oddzielić swoje domowe biuro od reszty domu, czy nie.

Czy zdecydowałeś się na białe meble biurowe w swojej przestrzeni biurowej, czy rozważasz je jako nowy dodatek w ramach renowacji? Biały kolor jest z pewnością bardzo nowoczesnym zwrotem w starym temacie i może łatwo przekształcić każdą przestrzeń z nudnej i nudnej w czystą, elegancką i współczesną, naprawdę bardzo szybko. Znalezienie najlepszej jakości mebli biurowych jest w tym względzie kluczowe, ponieważ chcesz mieć pewność, że otrzymujesz opłacalność i trwałość jako część umowy. W Calibre mamy ogromny wybór różnych białych mebli biurowych, więc po prostu przejrzyj nasz katalog online i zobacz, co Cię zainteresuje!

Jeśli masz jakieś wskazówki dotyczące korzystania z białych mebli biurowych, podziel się nimi! Jak poradziliście sobie z problemem regularnego sprzątania? Czy uważasz, że to rozjaśnia Twoją przestrzeń? I z jakimi innymi kolorami lub odcieniami je połączyłeś? Podzielmy się naszymi pomysłami i pomóżmy innym wykorzystać to nowoczesne podejście do wyglądu biura.

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik