5 maja 2022 Udostępnij

Sprytne i subtelne sposoby na ćwiczenie w pracy

Zawsze mówi się nam, że ważne jest, abyśmy regularnie ćwiczyli. Ćwiczenia fizyczne są fantastyczne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale jeśli pracujesz w biurze, siedząc przez większość dnia przed ekranem komputera, jak możesz upewnić się, że wykonujesz swoją dzienną dawkę ćwiczeń, siedząc przy biurku?

Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by w ciągu dnia pracy przemycić trochę ćwiczeń, zarówno przy biurku, jak i poza nim! Jeśli chcesz być bardziej aktywny, przeczytaj kilka pomysłów na to, jak w subtelny sposób ćwiczyć w pracy.

Spacer zamiast jazdy samochodem

Czy regularnie jeździsz do pracy samochodem? Jeśli tak, to ogranicz emisję dwutlenku węgla i zamiast tego załóż buty do chodzenia! Jeśli chcesz nabrać energii, dlaczego nie pojeździć na rowerze? Jeśli odległość do pracy nie jest zbyt duża, to jest to idealna opcja, aby zapewnić sobie dobry trening przed i po pracy. Możesz oczywiście pójść na kompromis i po prostu iść w jedną stronę, ale to zależy od tego, jaki masz dzień!

Spróbuj jogi przy biurku

Czy wiesz, że możesz wykonać kilka ruchów jogi, siedząc przy biurku? To prawda! Wystarczy poszukać w Internecie przydatnych ćwiczeń do wypróbowania, ale z łatwością możesz je wykonać podczas krótkiej przerwy w pracy przy ekranie. Oczywiście joga to także fantastyczny sposób na rozciągnięcie ciała i pozbycie się stresu, co z pewnością przyda Ci się w pracy. Może się również okazać, że pod koniec długiego dnia spędzonego przy komputerze będziesz odczuwać mniejszy ból.

Nie korzystaj z windy, chodź po schodach

Jak widać, ćwiczenia w pracy nie muszą być trudne! Zamiast jeździć windą, wejdź i zejdź po schodach. W ten sposób zapewnisz sobie trening, a w czasie wzmożonego ruchu prawdopodobnie dotrzesz do celu o wiele szybciej, niż gdybyś stał w kolejce, czekając na windę!

Spacer w przerwie na lunch

Wyjście na zewnątrz w przerwie na lunch to świetny sposób na rozproszenie stresu i skupienie umysłu na popołudnie, a także wspaniały sposób na zdobycie trochę ruchu. Dodatkowym atutem tej sugestii jest możliwość przebywania na świeżym powietrzu. Zatem w porze lunchu zjedz posiłek i wyjdź na spacer wokół bloku. Nie musisz iść zbyt daleko, wystarczy, że odpoczniesz, skupisz się trochę bardziej i lekko napompujesz krew. Jeśli w Twoim miejscu pracy jest siłownia, możesz oczywiście zrezygnować z chodzenia i zamiast tego pójść na szybki trening!

Spróbuj szybkiego marszu

Chcesz być produktywny i jednocześnie trochę poćwiczyć? Spróbuj chodzić z dużą prędkością! Nie tylko szybciej dotrzesz tam, gdzie musisz, ale też wykonasz większy wysiłek fizyczny, niż gdybyś szedł powoli. Jeśli chcesz się jeszcze bardziej zmobilizować, kup krokomierz i sprawdź, ile kroków zrobisz w ciągu dnia!

Regularne ćwiczenia rozciągające

Rozciąganie pleców i szyi to świetny sposób na rozładowanie napięcia, ale także na uniknięcie bólu pleców, który narasta w ciągu dnia. Za każdym razem, gdy masz przerwę (upewnij się, że robisz je regularnie) i wstajesz od luksusowych mebli biurowych, zrób kilka ćwiczeń rozciągających. Nie musisz kłaść się na podłodze i rozciągać (chyba że bardzo chcesz), ale zamiast tego po prostu rozciągnij szyję, poruszając nią z boku na bok, sięgnij do sufitu z dołu pleców, wyciągnij nogi, zegnij kolana i zataczaj kręgi biodrami. Po prostu rozciągnij ciało, aby pobudzić krążenie i poczuć się świeżo.

Pamiętaj, że krzesła biurowe i biurko powinny mieć możliwość regulacji, ponieważ nie tylko pomoże to uniknąć przeciążeń i nadwyrężeń ciała, ale także przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Z tym wszystkim wiążą się ćwiczenia! Możesz z łatwością kupić biurko z regulacją wysokości, co sprawi, że życie stanie się o wiele wygodniejsze, lub krzesła dla kadry kierowniczej, które zapewnią jeszcze większy komfort.

Jeśli szukasz meble biurowe Birmingham lub gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii, sprawdź naszą stronę internetową. Mamy ogromny wybór, od biurek po miejsca do pracy meble i wszystko inne pomiędzy!

Zachęcanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia, zarówno w biurze, jak i poza nim, jest niezwykle ważne. Czy masz jakieś inne sugestie dotyczące utrzymania dobrej formy w pracy?

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik