1 kwietnia 2016 Udostępnij

Trendy na rynku laserowych urządzeń drukujących

Laser dla każdego. Od jakiegoś czasu urządzenia laserowe coraz bardziej są podobne do tych atramentowych. Mogą kosztować już tylko kilkaset złotych i będą drukować bardzo sprawnie.

Firmy, które je produkują ciągle je udoskonalają i wprowadzają wiele ciekawych rozwiązań, które sprawią, że będą one bardziej atrakcyjne dla atramentówek. Mogą być stosowane nie tylko w biurach, ale także w domach. Z roku na rok pojawia się coraz częściej pytanie jaka jest przyszłość rynku i które urządzenia będą się sprzedawać najlepiej w kolejnych latach. W ciągu kilku ostatnich lat urządzenia wielofunkcyjne atramentowe sprzedają się coraz lepiej i są cały czas udoskonalane przez producentów. Firmy starały się udoskonalać swoje urządzenia tak, by firmy miały alternatywę w stosunku do klasycznych urządzeń atramentowych.

To oczywiście wpłynęło na ten rynek znacząco i zdecydowało o tym jak mógł się rozwijać. Obecnie mamy już dobre atramentówki dla biur, które będą w stanie sprawnie drukować kilkadziesiąt stron na minutę a koszty takiego wydruku nie będą dla nas zabójcze. Dlatego pojawia się jaki jest sens kupowania laserowego urządzenia, które pobiera więcej prądu i dodatkowo dłużej trzeba czekać na pierwszy wydruk. najpopularniejsze drukarki na rynku Widząc ten problem również producenci sprzętu laserowego zdecydowali się zmieniać swoją formę działalności. Skoro atramentówki kojarzy się obecnie coraz częściej z rynkiem firmowym to laserówki chciały się pojawić na rynku klientów indywidualnych i wydaje się, że to rzeczywiście się udało.

Takie urządzenia obecnie mają takie zalety jak tradycyjne drukarki atramentowe. Są bardzo tanie a jednocześnie gwarantują szybki wydruk i jakość wydruków. Co jednak najważniejsze nadal mamy takie urządzenia, które zminimalizują nam koszty wydruków i dla wielu osób pewnie właśnie to będzie najważniejsze. Nadal właśnie laserówki są w stanie gwarantować nam najniższe ceny wydruków i tutaj nawet atramentówki po zmianach nie mają szans się zbliżyć. Trudno przypuszczać, że to się zmieni, skoro w niektórych laserówkach za 100 złotych będzie można drukować nawet 6 tysięcy stron. Dlatego jak widać rynek drukarek się zmienia i trudno jednoznacznie powiedzieć jak rynek będzie wyglądał za parę lat i jakie urządzenia będą dominować.

Daniel Deląg

Konserwator drukarek laserowych