28 marca 2016 Udostępnij

Drukarki Laserowe – zalety i wady

Drukarki laserowe to jednak dość nowe urządzenie, które nie jest jeszcze powszechnie stosowane. Jeszcze nie tak dawno wykorzystywaliśmy przede wszystkim urządzenia atramentowe.

Pojawiła się jednak nowość w postaci drukarek laserowych, które są między innymi zdecydowanie szybsze niż te atramentowe. Jednak to, że była to nowość ludzie zaczęli się nią interesować i chcieli mieć takie urządzenie w swoim domu. Czy rzeczywiście było to lepsze rozwiązanie. Pewnie tutaj każdy może mieć swoje zadanie i będzie oceniać konkretny sprzęt. Warto jednak powiedzieć obiektywnie, że jeśli brać pod uwagę urządzenia, które pozwalają na druk czarnobiały to wydaje się, że rzeczywiście laserowe drukarki są lepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że taka drukarka najczęściej będzie zdecydowanie bardziej oszczędna niż urządzenie atramentowe. Oczekiwać można, że jedną stronę będzie można na laserowej drukarce przygotowywać sobie dosłownie za parę groszy, a na atramentowym urządzeniu będzie to nawet 80 gr za stronę, a wiec ta różnica jest znacząca i można bardzo dużo zaoszczędzić. Trzeba zwracać uwagę na to, że takie urządzenie będzie się praktycznie nadawać tylko do drukowania tekstu.

Jeśli zaś chodzi o rozdzielczość to będzie ona na niskim poziomie i trzeba sobie powiedzieć, że przy drukowaniu grafiki taki sprzęt się nie sprawdzi. Dlatego trzeba się dobrze zastanowić przed zakupem jakie konkretnie wydruki będą przygotowywane, ponieważ to może mieć szczególne znaczenie przy wyborze takiego urządzenia. Jeśli natomiast zajmiemy się laserowymi drukarkami to tutaj wybór urządzenia laserowego nie będzie już taki oczywisty.

koszty wydruku laserowego Jeśli chodzi o koszty wydruków to nie będzie tutaj takiej różnicy jak przy sprzęcie czarnobiałym, ale nadal jednak drukarka laserowa będzie mocno zyskiwać i pozwoli nam na drukowanie kilka razy taniej. Ale niestety taki sprzęt sam w sobie jest bardzo kosztowny i do tego również dochodzi kwestia związana z tym, że jego użytkowania wymaga posiadania czterech tonerów i to zdecydowanie będzie podnosić koszty eksploatacji sprzętu. Jeśli nie będzie się bardzo dużo drukować to może się to po prostu nie opłacać.

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik