30 marca 2016 Udostępnij

Kilka słów o konserwacji niszczarki

Okazuje się, że niszczarka to bardzo przydatne urządzenie, które w różnych sytuacjach może się okazać potrzebne. Obecnie niszczarki, szczególnie takie, które będą ciąć kartki w ścinki powinny być smarowane z zastosowaniem specjalnego oleju.

Jednak wydaje się, że również niszczarki paskowe warto tak konserwować. Jeśli chodzi o smarowanie i formę jego wykonywania to można zastosować różne rozwiązania. Z jednej strony będzie to aplikowanie oleju bezpośrednio na noże, tak by w czasie pracy się rozprowadził, albo też wprowadzenie do urządzenia kartek, na których znajdzie się olej i wtedy w trakcie pracy przy niszczeniu tych kartek olej będzie się rozprowadzał po całych nożach. Na pewno jest to proste, a może sprawić, że ograniczy się możliwość utraty jakości działania takiego urządzenia, dlatego warto się o to zatroszczyć.

Jeśli ktoś nie chce się tym zajmować i bawić w lanie oleju zawsze może się również zdecydować na specjalnie przygotowywane arkusze konserwacyjne, które wszystkim się za nas zajmą. Jeśli chodzi o inne rozwiązania to znajdziemy także takie urządzenia, które mają również opcję automatycznego oliwienia w momencie, gdy zniszczy się odpowiednią ilość dokumentów. Można takie czyszczenie wykonywać w określonym momencie tak jak urządzenie będzie nastawione, albo samodzielnie je włączać, gdy uznamy, że to już potrzebne w naszym sprzęcie.

jak dbać o niszczarkę? Uwagi końcowe. użytkowanie niszczarki ma między innymi gwarantować firmie bezpieczeństwo. Dlatego chodzi o to, by zniszczyć dokumenty tak, że ich poskładanie przez inne osoby praktycznie nie będzie możliwe. Do niszczarek paskowych kartki powinno się wkładać tak, by linia cięcia była prostopadła do linii tekstu. Dodatkowo oczywiście w momencie, gdy urządzenie zakończy swoją pracę warto także ścinki zamieszać. Jeśli mamy taką możliwość będzie również warto je poddać obróbce termicznej. Zanim coś zniszczymy sprawdzajmy czy rzeczywiście przeznaczone jest do niszczenia, by przypadkiem nie okazało się, że tracimy jakieś ważne dla nas dokumenty.

Aneta Gładysz

Pracownik biurowy, grafik